příběhklienta

Jak jsem pomohl jednomu z klientů?Příprava na budoucnost

Jednou jsem dostal doporučení na klienta, který bude řešit bydlení pro svou rodinu. Potkali jsme se a probrali jeho cíle. Klient měl plán koupit dům, který stál 5 mil. Kč. Sám měl nachystáno na koupi 2 mil. Kč, které chtěl do koupě zahrnout. Po důkladné analýze ode mě dostal vypracovaný FINANČNÍ PLÁN, který obsahoval řešení samotného bydlení plus pořízení další nemovitosti, za účelem investice. Plán byl z vlastních prostředků vzít 1 mil. Kč pro akontaci na koupi domu a zbylé 4 mil. zafinancovat hypotékou. Dalších 800 000 tis. jsme použili na koupi bytu v hodnotě 4 mil. Kč.

Celková půjčka od banky byla 7,2 mil. Kč. Splátka na takové hypotéce je 28,500 Kč/měs.

Do domu se nastěhoval se svou rodinou a byt začal pronajímat. Do investičního bytu mu EXPLICIT REALITY našla nájemníka a postarala se o celkový servis.

Co tím klient získal?

V původním plánu by zainvestoval všechny své úspory do jedné nemovitosti… Dle plánu má z pronájmu příjem 15 000 Kč/měs. Po odečtu příjmu z nájmu mu celkové splátky měsíčně dělají 13 500 Kč. Obě nemovitosti mu v čase rostou na hodnotě a investiční byt chce v pozdějším věku předat svým dětem. Hezký začátek pro děti, ne?

A jelikož nemá rád dluhy, tak jsem klientovi navrhnul plán předčasného splacení. Investováním 6 000 Kč/měs se za 20 let dostane na výšku hypotéky a může celou hypotéku splatit nebo peníze použít na cokoliv jiného…

Pojďme se vzájemně poznat. Vyberte si termín.


Zlepšujte svou finanční gramotnost a dostávejte Explicitní News pravidelně

Pohlídám za Vás trendy na trhu a informuji o příležitostech jako první. No spam.